K zamyšlení - Člověk a jeho vztah k přírodě

Je to tu s námi po staletí, ale nevážíme si toho. Drží nás to všechny na živu, ale my to dostatečně neobdivujeme. Dodává nám to pocit klidu a vždy je tu pro nás.

Příroda je pro nás všechny velmi důležitá, jelikož právě z ní člověk vzešel. Příroda, která je dokonalá a plyne si svým tempem se pro nás stává vším.. Vždyť každý z nás má určité místo, na které se rád vrací.  Pro mě je tím místem právě příroda. Je to ale taky místo překvapení! Je zajímavé jak se dokáže změnit během momentu. Stačí jen navštívit tvoje oblíbené místo s odstupem času a pokud ta místa hodně dobře znáš, hned si všimneš změn. Začátkem všeho je čas, kdy si člověk musí uvědomit, že nám pomáhá ale dokáže i uškodit. Začneme ji respektovat a pohlédneme na ni jako na nadřazenou a respektujeme ji.

 

peter-jan-rijpkema-wI6o8OwUwdw-unsplash

 

Člověk musí pochopit systém přírody, která má právě to svoje tempo určité hodnoty. Jednou jsem měla hlídat děti ze školky a cestou jsme se dohodli, že budeme sbírat odpadky. Jedno dítě mi však ale řeklo, že je to zbytečné a maminka mu zakázala sbírat odpadky kvůli bakteriím. Když jsem to slyšela, strašně mě zamrazilo a bylo mi z toho smutno. Nejsme to právě my, lidé, kdo je za ten nepořádek zodpovědný? Jako stopy po některých turistech zůstávají přírodě na památku pěkné suvenýry. Drobní hříšníci za sebou zanechají papírový kapesníček, jiní sáčky a někteří se s tím nepářou a odhodí tam PET láhve. Při té lehkomyslnosti si my, lidé, často neuvědomujeme důsledky našeho chování. Může se stát, že ten námi odhozený odpad po nás možná budou sbírat naše pravnoučata…  Buďme proto zodpovědní a nedovolme takové pohromě jako jsou právě odpadky v přírodě

Autor: Addie - https://www.instagram.com/q_addie_q/