K zamyšlení - Dlouhodobé cestováni Vám změní život i charakter

Zní to jako klišé, ale je to tak. Život v jiné zemi Vám naprosto změní život i Vás samotné. Je to právě váš instinkt, kdo Vám vnukl myšlenku uvažovat nad fyzickým přesunem Vaší bytosti někam, kde nikdy nebyla. Je to druh odvahy a taky touha zažít něco nového. Nějaké dobrodružství. Někdy to může být i útěk před něčím, ale sami později zjistíte, že Vás to nakonec všechno dožene.

 

Ať je důvod jakkýkoliv, člověk by měl cestovat a nebo si zkusit žít alespoň v jiném městě nebo nejlépe zemi minimálně jednou za život. Je to vždy jednodušší v mladším věku, kdy člověk nemá závazky a nebo rodinu. Ale i takové výjimky se najdou a věk určitě není rozhodující.

 

Když totiž člověk vůbec začne uvažovat nad tím někam odjet, začne se dostávat mimo svoji komfortní zónu. Pak záleží na tom, zda umíme tamější jazyk, zda jedeme sami nebo s někým, zda máme jistotu práce a bydlení, zkušenosti od jiných (nejlépe pozitivní) a také zda máme nějaký záměr a cíl nebo jsme otevřeni naprosto všemu co nás potká. Čím více neznámých v našem plánu je, tím větší to bývá zkušenost a zážitek na celý život.

 

Ráda bych zmínila, že klasická dovolená na x dní s jistotou dopravy, bydlení, stravy a zábavy se tohoto článku netýká. Tyto dovolené jsou jistě čas od času potřeba, protože odpočinek je důležítý i pro naši hlavu a tělo, ale zřídka se v průběhu nich stanou velké životní lekce, formování charakteru, špatné zážitky (ano i ty jsou potřeba) a my tak nezažijeme to pravé dobrodružství.

 

simon-english-48nerZQCHgo-unsplash

 

Zkušenosti, zážitky a nezapomenutelné dobrodružství vzniká jak už to bývá většinou z nějaké nečekané situace. Někdo by tomu mohl říkat osud a někdo smůla. Já to beru jako osud, formující Váš charakter. Je na vás jak se s danou situací poperete a v jaké dobrodružství ji transformujete. Můžete na situaci nadávat (což někdy opravdu pomůže, ale jen na začátku) a potom se rozhodnout jak situaci otočit ve Váš prospěch. Může se stát opravdu cokoliv a čím víc situaci nečekáte a skoro až tomu nevěříte, tím víc víte, že se stát měla a je to až skoro takový test, jak se zachováte a zabojujete. Protože si nebudeme lhát, život není růžový.

 

Výzva ale je, když se Vám tyto věci stanou mimo Vaši matičku zemi. Ono totiž tady máte rodinu a kamarády, kteří Vám v nesnazích pomohou. Ale na druhé straně světa si musíme pomoci sami. Nebo s tím kým tam jste. Což vždy upevní i vaše pouto. A nebo rozdělí? Záleží zase na tom, jak silná jste dvojice.

 

No a příklady co se vše může stát? Většinou nám vypadne hlavní proměnná “jistota”  v našem životě. Což může být např. ztráta bydlení, ztráta práce, ztráta peněz, rozchod, rozvod, nemoc, zrada.. je toho samozřejmě více a sami si určitě vzpomenete na okamžiky, kdy jste si přišli bezradný a že se proti vám celý svět spiknul.

 

Je težké tyto události zpracovat doma a ještě težší “venku”. Ale je to vždy v našich rukou a zvládneme cokoliv, když jen najdeme kousek síly a světla v nás. A tak trochu zabojujeme. Nebudeme se utápět v minulosti a vytvoříme něco skvělého. Přijmeme zkušenost, poučíme se a pojedeme dál s hlavou vzhůru.

 

nathan-dumlao-X-dQS194kTs-unsplash

 

Potom až budeme vzpomínat, nejvíce si vybavíme tyhle naše výzvy, kdy jsme museli zabojovat a překonat sami sebe. Někdo tomu říká jít mimo komfortní zónu. Většinou na té cestě zažijeme nezapomenutelné zážitky a potkáme úžasné lidi. Vytvoříme vzpomínky, na které nebudeme chtít zapomenout a postupem času si uvědomíme, že se to mělo stát. 

 

A že upínat se na jistoty je hloupost.

 

A hlavní je žít teď a tady, ať je to kdekoliv. :)

 

Autor: Pavla (majitelka eshopu)