Nejkrásnější treky na světě - Patagonia

Tam, kde se jižní Argentina snoubí s chilskými fjordy And, leží oblast zvaná Patagonie. Své jméno tenhle překrásný konec světa získal od jeho evropských objevitelů. Zdejší indiáni byli totiž díky drsnému podnebí statní a oproti Evropanům měřili až o 30 cm víc. V zimě si navíc obouvali velké kožešinové boty a tak vznikl název „Patagonas“ neboli „Velká tlapa“. 

arto-marttinen-6Wt0kG2zK4A-unsplash

Patagonia se rozprostírá v nejjižnějších částech Argentiny a Chile a má některé z nejkrásnějších míst na kontinentu: rozlehlé ledovcové údolí, nedotčená jezera a vrcholky hor. Biosférická rezervace UNESCO v národním parku Torres del Paine na chilské straně je horkým místem pro turisty s dobře značenými stezkami, které nabízejí rozlehlé výhledy na slavnou růžovou žulu Torres del Paine nebo Paine Towers.

samuel-chenard-7wI5SECPq9Q-unsplash

Známý W - trek se nachází v srdci národního parku Torres Del Paine v Chile.  Je středně těžký, 72 km dlouhý. Lze se jít kdykoliv v roce. Výlet vypadá na mapě jako písmenu „W“. Na tomto oblíbeném treku najdete ledovce, obří zubaté okraje sedimentárních vrcholů, spoustu zvířat a rostlin’, pastviny, flóru zasaženou větrem, krásné lesy a zářící modrá jezera. Tenhle trek je populární z nějakého důvodu a je známý jako jeden z nejlepších hiků na světě.

Okruh Torres Del Paine je úžasným pokračováním W-Treku v národním parku Torres Del Paine v Chile. Tahle variace je delší, členitá, náročnější a malebnější. Tato senzační túra se také nazývá „O“. Navíc pro ještě delší prodloužení klasického okruhu W-Treku a Torres Del Paine je zde také „Q“, což je den, na který se navazuje začátek klasického okruhu. Na mapě tyto treky doplňují tvar „O“ a „Q“, a tím dávají svá jména. Ohromující Šedý ledovec je největší v národním parku a rozšiřuje celkem přibližně 6 kilometrů.

bailey-hall-FEcWiHNagJ4-unsplash

Trek Refugio Otto Meiling se nachází v blízkosti Bariloche v Argentině. Bariloche je centrem pro všechny dobrodružství a rozhodně stojí za mezipřistání. Výlet sám o sobě je jedinečný v tom, že vrchol jménem Tronador obkličuje dva národní parky a dvě země. Nachází se v národním parku Nahuel Huapi a v národním parku Vicente Pérez Rosales (nejstarší národní park v Chile). Cesta začíná a končí v Argentině a nejbližší město je Pampa Linda. V Pampa Linda začíná ne jeden trek, ale spousta dalších. Vrchol jménem Tronador byl poprvé zdolán němcem Ottem Meilingem v roce 1934. Trek je od té doby pojmenován po něm. Založil také horolezecký klub v Bariloche, který dodnes existuje. Tronador je oblíbeným místem turistů i horolezců. Dnes je to stratovolkán, který má cca 3 500 metrů a můžete tu vidět 8 ledovců. Tronador se překládá do slova „Thundering“ v angličtině, což značí pád hornin a ledu. Na této tůře projdete údolími ve tvaru U vytesanými od ledovců, prohlédnete si ohromující vodopády, které dopadají na sopečnou Zemi, okouzlí Vás obří ledovce a můžete vyrazit na sopku! 


Patagonská příroda je zkrátka fascinující a právě to je důvod, proč se sem vydává stále více návštěvníků. Zamiřte sem až po skončení léta a užijte si ty nejkrásnější místa na světě.
 

Autor: Pavla