Nejkrásnější treky na světě - Patagonia

Tam, kde se jižní Argentina snoubí s chilskými fjordy And, leží oblast zvaná Patagonie. Své jméno tenhle překrásný konec světa získal od jeho evropských objevitelů. Zdejší indiáni byli totiž díky drsnému podnebí statní a oproti Evropanům měřili až o 30 cm víc. V zimě si navíc obouvali velké kožešinové boty a tak vznikl název „Patagonas“ neboli „Velká tlapa“. 

arto-marttinen-6Wt0kG2zK4A-unsplash

Patagonia se rozprostírá v nejjižnějších částech Argentiny a Chile a má některé z nejkrásnějších míst na kontinentu: rozlehlé ledovcové údolí, nedotčená jezera a vrcholky hor. Biosférická rezervace UNESCO v národním parku Torres del Paine na chilské straně je horkým místem pro turisty s dobře značenými stezkami, které nabízejí rozlehlé výhledy na slavnou růžovou žulu Torres del Paine nebo Paine Towers.

samuel-chenard-7wI5SECPq9Q-unsplash

Známý W - trek se nachází v srdci národního parku Torres Del Paine v Chile.  Je středně těžký, 72 km dlouhý. Lze se jít kdykoliv v roce. Výlet vypadá na mapě jako písmenu „W“. Na tomto oblíbeném treku najdete ledovce, obří zubaté okraje sedimentárních vrcholů, spoustu zvířat a rostlin’, pastviny, flóru zasaženou větrem, krásné lesy a zářící modrá jezera. Tenhle trek je populární z nějakého důvodu a je známý jako jeden z nejlepších hiků na světě.

Okruh Torres Del Paine je úžasným pokračováním W-Treku v národním parku Torres Del Paine v Chile. Tahle variace je delší, členitá, náročnější a malebnější. Tato senzační túra se také nazývá „O“. Navíc pro ještě delší prodloužení klasického okruhu W-Treku a Torres Del Paine je zde také „Q“, což je den, na který se navazuje začátek klasického okruhu. Na mapě tyto treky doplňují tvar „O“ a „Q“, a tím dávají svá jména. Ohromující Šedý ledovec je největší v národním parku a rozšiřuje celkem přibližně 6 kilometrů.

bailey-hall-FEcWiHNagJ4-unsplash

Trek Refugio Otto Meiling se nachází v blízkosti Bariloche v Argentině. Bariloche je centrem pro všechny dobrodružství a rozhodně stojí za mezipřistání. Výlet sám o sobě je jedinečný v tom, že vrchol jménem Tronador obkličuje dva národní parky a dvě země. Nachází se v národním parku Nahuel Huapi a v národním parku Vicente Pérez Rosales (nejstarší národní park v Chile). Cesta začíná a končí v Argentině a nejbližší město je Pampa Linda. V Pampa Linda začíná ne jeden trek, ale spousta dalších. Vrchol jménem Tronador byl poprvé zdolán němcem Ottem Meilingem v roce 1934. Trek je od té doby pojmenován po něm. Založil také horolezecký klub v Bariloche, který dodnes existuje. Tronador je oblíbeným místem turistů i horolezců. Dnes je to stratovolkán, který má cca 3 500 metrů a můžete tu vidět 8 ledovců. Tronador se překládá do slova „Thundering“ v angličtině, což značí pád hornin a ledu. Na této tůře projdete údolími ve tvaru U vytesanými od ledovců, prohlédnete si ohromující vodopády, které dopadají na sopečnou Zemi, okouzlí Vás obří ledovce a můžete vyrazit na sopku! 


Patagonská příroda je zkrátka fascinující a právě to je důvod, proč se sem vydává stále více návštěvníků. Zamiřte sem až po skončení léta a užijte si ty nejkrásnější místa na světě.
 

Autor: Pavla 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení