Nejkrásnější treky na světě - Nepál

Nepál je rájem pro trekaře, milovníky hor a přírody a fotografy. Spousta lidí ho má na bucketlistu. Na výběr je více než 20 treků a strávit tu můžete měsíce, aniž byste je všechny prošli. Většina klasických tras trvá kolem tří týdnů, ale můžete si vybrat i kratší 5 denní nebo jít jen část delších treků.

 Konkrétně třeba jeden z nejznámějších - nepálský legendární okruh Annapurna Circuit. Je to jeden z nejnavštěvovanějšíc treků na světě ( za rok až 40 tisíc lidí!) a jeho délka je cca 220 km. Dá se ujít za 12-15 dní. Na záčátku jdete nádhernými budhistickými vesnicemi a tropickými pralesy a stoupáte do městečka Manang (3500 m.n.m), kde se krajina změní v tibetský horský ráj. Celou dobu pozorujete ohromující masiv Annapurny, Machapuchre, Dhaulagiri, Manaslu a Langtang a vrcholem je sedlo Thorong La ( 5416 m n. m. ).

 

tobse-fritz-BLTcKiKXbzU-unsplash

 Další výzvou je samozřejmě Mt. Everest ( 8848 m) a velmi oblíbený je trek do základního tábora Mt. Everest Base Camp. Během treku oblastí Solo Khumbu uvidíte tři majestátní osmitisícovky: Mt. Everest, Lhotse a Makalu. Poznáte městečka šerpů, uvidíte nádhernou velehorskou krajinu s výhledem na praskající ledovce. Cestou minete budhistické kláštery a osadu Periche. Budhismus uvidíte všude ať už to jsou modlitební vlaječky, kamenné zídky mani nebo stúpy. Hinduismus je pak hlavně v Kathamandu. 

toomas-tartes-rpJAiQqpcRo-unsplash

Trek do základního tábora Everestu s návštěvou jezer Gokyo je scénický trek vedoucí do údolí Gokyo. Okouzlující vesničky, hluboká údolí a ledovcové morény tomuto treku dodávají na kráse. Pohled na pět smaragdově modrých jezer ve stínu majestátních horských vrcholků v údolí Gokyo je hlavním lákadlem tohoto treku.
Pětitisícová vyhlídka Gokyo Ri Vám umožní výhled nejen na jezera, ale také na osmitisícové velikány Mt. Everest, Cho Oju, Lhotse a Makalu.
Trek je skvělou alternativou pro ty, kdo hledají méně turistickou trasu. Kombinace treku do základního tábora Everestu s horskými jezery Gokyo je nejatraktivnější oblastí v Khumbu.

yana-druzhinina-AYxMNKD2PkE-unsplash

Klasický himálajský trek kolem osmitisícovky Manaslu vede do oblasti, která byla pro cizince ještě před nedávnem uzavřena a vstup je povolen jen s místním průvodcem. Silnice se tu ještě nezařízly tak hluboko do hor jako jinde. Výstup tak začíná v subtropickém podhůří Himálaje a cesta stoupá hlubokým údolím řeky Buri Gandakí mezi vesnicemi roztroušenými v těžko uvěřitelných polohách na strmých úbočích. Borové lesy rámují buddhistické kláštery a putování zdejšími horskými osadami je etnografickým zážitkem, který nahoře vrcholí tibetskými vesnicemi starobylého vzhledu i životního stylu.

IMG_7135


 Nepál ale není jenom zemí s náročnými treky a krásnými Himalájemi a přírodou. Je to také země známá svou jedinečnou pohostiností a budhistickým náboženstvím. Objevování nové kultury je součástí zážitku stejně jako samotné tůry a příroda. Zkuste třeba přespat v tradiční horské vesnici, navštívit úchvatné chrámy na horských vrcholcích, popíjet místní nápoje a samozřejmě nezapomeňte vyzkoušet tradiční kuchyni. :))


Autor: Pavla

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení