Výlety s dětmi - Špindlerův mlýn

Špindlerův Mlýn je malé městečko s cca 1100 obyvateli, je to však nejnavštěvovanější a nejžádanější horské středisko v celé ČR. V mnoha případech jsem se setkala s informací, že zde s kočárkem moc nepochodíme, Opak je ale pravdou. A byli jsme mile překvapeni! :) 

Dám Vám hned několik tipů na výlet s kočárkem. Je ale potřeba mít kočárek do terénu, s tzv. golfovým kočárkem s plastovými kolečky určitě neprojdete.

20200617_121351

 

~ MLYNÁŘŮV VÝŠLAP

Jedna z městských turistických tras začíná v parku, naproti hotelu Savoy. Značná je modře. Vydáte se po asfaltové cyklotrase restaurace Labužník k lanovce na Medvědín. Budete si moci prohlédnout řeku Labe, Bobovou dráhu, Adrenalin park, hotel Montana či Krakonošovu krčmu.

~ MLÝNÁŘOVO KOLEČKO

Trasa začíná v opět parku, naproti hotelu Savoy. Nejprve se dáte k bílému mostu přes Labe a pak proti proutu Svatopeterského potoka dojdete až do Skiareálu. Tam uhnete a začnete stoupat k Ville Czernin. Je nejstarší historickou památkou ve městě, v současné době zrekonstruována na luxusní penzion.

Na trase dále uvidíte Základní školu, kostel svatého Petra, hotel Windsor, navštívíte rozhlednu Biskupská vyhlídka, Špindlerovskou hospodu a navštívíte rozhlednu Biskupská vyhlídka.

~  ÚDOLÍ BÍLÉHO LABE

Oficiální trasa pro vozíčkáře vás zavede krásnou procházkou do údolí Bílého Labe. Celá trasa je asfaltová, takže pro kočárky všech druhů bez problémů sjízdná. Jen počítejte s převýšením cca 250 metrů.

Auto zaparkujte u lanovky na Medvědín a po modré značce vyražte směr Bouda U Bílého Labe. Na rozcestí Pod dívčí strání se dejte doprava. Celá trasa vede podél Labe a je na co se dívat. Divoká řeka, několik vodopádů a kaskád, výhledy na okolní Kozí hřbety. Zpátky se vraťte stejnou cestou.

20200617_121006

 

~ STEZKA STOPAŘE

Naučná stezka má za cíl seznámit děti s otisky stop zvířat žijících v naší přírodě. Začíná ve Svatém Petru, u horní stanice lanovky Přední Pláň. Pokračuje přes Boudu Na pláni, Krásné Pláně, U Hromovky a Pod Hromovkou zpátky do Špindlerova Mlýna, tentokrát k dolní stanici lanovky Přední Pláň.

~ KRAKONOŠŮV PŘÍBĚH

Turistická trasa, na které se i starší děti budou bavit. Formou her se děti dozvědí o tom, kde se narodil Krakonoš a jak to vlastně bylo se jménem. Jsou Krkonoše pojmenovány po Krakonošovi nebo obráceně?

Cesta začíná i končí u dolní stanice lanovky na Medvěcín. Lanovkou vyjeďte nahoru. Jsou tu nádherné výhledy na okolí. Až se dostatečně vynadíváte, vydejte se po cyklotrase K13A. Chvíli s vámi půjde i červená turistická značka, ta však na rozcestí Nad Jilemnickou boudou uhýbá. Směřujte po asfaltce na Horní Mísečky. Projdete kolem Jilemnické boudy, přes Skiareál až na rozcestí Horní Mísečky – vlek.

Od rozcestí jděte po cyklotrase K12 a kolem přístřešku Medvědín a bobové dráhy dojdete zpátky do Špindlerova Mlýna.Co se ubytování týče, musíme všem s naprostým údivem doporučit nyní čerstvě zrekonstruovaný hotel OREA HORAL.

Krásné moderní prostředí s úchvatnými výhledy si zamilujete a děti s Vámi.

20200617_142848

 

Je pro Vás celý den k dispozici bazén, vířivka, sauny a perfektní dětské brouzdaliště.

Přes dvě hotelová patra je parádní, uzavřený dětský koutek. Dostupný z obou pater, propojený skluzavkou a prolejzačkami.

Dětský klubík, ten je také dostupný po celý den, kde je spousty hraček, kostek a pro větší věci na tvoření. Navíc zde probíhá program s animačním týmem, takže je o dětičky perfektně postaráno. Klubík se nachází kousek od hotelového baru, takže mezi programem stihnete i nějaký koktejl nebo výbornou kávu.

Vedle hotelu se nachází venkovní dětské hřiště doplněné o trampolínu. Provoz, zde takřka žádný není, takže se dětičky mohou i vyběhat.

 

20200617_113523

 

Autor: Petra (https://www.instagram.com/petrusebartysova)